Pump-Controlled Pressurisation System

It is a technological device developed to absorb the expansion occurring in heating and cooling systems and keep the plant pressure constant. The device removes the pressure increases during plant water heating by accumulating the expanded amount of water in the tank in a controlled manner. The expansion system ensures that a compensating water is sent back to the plant shrinking water amount with the help of the pump in the pump-controlled pressurization system during cooling of the water, and thus, prevents the installation pressure from dropping. The purpose of the system is to keep the pressure set in the heating and cooling plants constant. Tanpera pump-controlled pressurization system consists of 3 main components;
• Remote Control and Control Unit
• Hydraulic Unit
• Expansion Tank

Tüm bina ve endüstriyel uygulamalarda sıcaklık değişiminden dolayı değişen su hacmini dengelemek için ısıtma ve soğutma sistemlerinde kullanılır.

KONTROLLÜ ÇALIŞMA
Tesisat üzerindeki basınç ve kayıp kaçak değerlerini yüksek hassasiyetle ölçerek sabit basınçta kontrollü bir çalışma sağlar.

ALAN TASARRUFU
Tanpera Pompa Kontrollü Basınçlandırma Sistemi, geleneksel tip membranlı genleşme tanklarından ortalama beş kat daha fazla genleşme kapasitesine sahip olduğundan daha küçük bir alanı kapsar.

UZUN SÜRE ÇALIŞMA
Programlanabilir hava tahliye modu ile tesiste çözünmüş havanın verimli bir şekilde tahliyesini sağlar.

ARIZA BİLGİLERİ
Geniş LCD ekran ve hata bildirim sistemi, kusurun nedenini belirlemeyi ve sorunu çözmeyi kolaylaştırır. Ayrıca cihaz içerisinde bulunan yüksek hassasiyetli debimetre ile şebekeden alınan su miktarı ölçülerek fazla su tüketiminde kaçak kayıp olması durumunda arıza bilgisi verilmektedir.

GÜÇ KESMESİNE KARŞI KORUMA
Sistemdeki yedek güç ünitesi ile elektrik kesintisi durumunda santral güvende tutulur.

BİNA OTOMASYON SİSTEMİ İLE İLETİŞİM
İzlenebilir bilgileri ve arıza bilgilerini, gelişmiş bir elektronik iletişim protokolü ile bina otomasyon sistemine iletir. Farklı iletişim protokollerine uygunluk sağlanabilir.

Teklif Formu

Kişisel bilgileriniz gizlilik kuralları gereği 3. kişilerle paylaşılamaz. Aşağıdaki alanları lütfen eksiksiz olarak doldurunuz.