Package Type Domestic Hot Water System

Examples of these devices and equipment products such as heat exchangers, hot water storage tanks, pumps, automation panels, flow control valves, temperature and pressure safety valves, sensors, thermometer and manometer

This product includes, for example, these devices and equipment : heat exchanger, hot water storage tank, pump, automation panel, flow regulating valve, temperature and pressure safety valve, sensing elements, thermometer and manometer.

The package-type domestic hot water system is the general name of the packaged systems, which are designed to meet the demands of users and altogether constitute all of the products and devices that will be required to create a complete domestic hot water system that can run smoothly in any application.

These devices and equipment are for example: heat exchanger, hot water storage tank, pump, automation panel, flow regulating valve, temperature and pressure safety valve, sensing elements, thermometer and manometer.

TERMOBOX-Paket Tip Kullanım Sıcak Suyu Sistemi Ürün Teknik Özellikleri

TERMOBOX Model Tipleri ve Özellikleri - 1

Termobox Modeli

Eşanjör Tipi

Tank Depo Kapasitesi

Anlık Sıcak Su Üretimi

 (lt)

(lt/h)

TERMOBOX 115-10

ORW 1-15/10-EPDM

100

400

TERMOBOX 213-20

ORW 2-13/10-EPDM

200

800

TERMOBOX 217-35

ORW 2-17/10-EPDM

350

1400

TERMOBOX 225-50

ORW 2-25/10-EPDM

500

2000

TERMOBOX 227-60

ORW 2-27/10-EPDM

600

2400

TERMOBOX 233-80

ORW 2-33/10-EPDM

800

3200

TERMOBOX 312-100

ORW 3-13/10-EPDM

1000

4000

TERMOBOX Model Tipleri ve Özellikleri - 2

Termobox Modeli

Isıl Kapasite

Eşanjör Bağlantı Çapı

Maks. İşletme Basıncı

Maks. Çalışma Sıcaklığı

(kcal/h)

(")

(bar)

 (oC)

TERMOBOX 115-10

20.000

 3/4

10

90

TERMOBOX 213-20

40.000

2 1/4

10

90

TERMOBOX 217-35

70.000

1 1/4

10

90

TERMOBOX 225-50

100.000

1 1/4

10

90

TERMOBOX 227-60

120.000

1 1/4

10

90

TERMOBOX 233-80

160.000

1 1/4

10

90

TERMOBOX 312-100

200.000

2

10

90

Kullanım sıcak suyu ihtiyacının bulunduğu her türlü yapı ve uygulamada, TERMOBOX-Paket Tip Kullanım Sıcak Suyu Sistemi ihtiyacı karşılamak için rahatlıkla kullanılabilir. Kullanım alanlarına örnek olarak:

  • Askeri tesisler
  • Spor salonları, kapalı yüzme havuzları, kuru temizlemeciler
  • İş merkezleri, residanslar, alış-veriş merkezleri
  • Oteller, hastaneler, fabrikalar
  • Apartman, blok tarzı merkezi ısıtmaya sahip toplu konutlar
  • Müstakil evler (villalar,  yazlıklar, dağ evleri, vb.)

Paket Tip Sıcak Su Üretici Avantajları

Hızlı Isı Transferi ve Yüksek Üretim Kapasitesi:

Plakalı eşanjörler, boyler sistemlerine göre oldukça yüksek ısıl iletim katsayısına sahiptirler. Paket tip kullanım sıcak suyu sistemleri, bu sayede hem düşük ısı iletim alanına ihtiyaç duyarak büyük sistemlerde daha az hacim kaplarlar, hem de ani üretim gereksinimi yüksek olan uygulamalarda optimum çözümler üretirler. Bundan dolayı bir TERMOBOX-Paket Tip Kullanım Sıcak Suyu Sistemi, kendisiyle eşit depo su hacmine sahip bir boylerden katlarca kez fazla sıcak su üretim kapasitesine sahiptir.

Doğru Ürün Kullanımı:

Sistem ihtiyaçlarına yönelik olarak kapasite hesabının yapılıp, bağlantı şekilleri üzerine çalışıp, değişken kullanımlara göre sistem tasarımı gibi konularda eksikliklerin giderilmesi sayesinde her durum için en doğru ürünün seçimi yapılabilmektedir. Bu da, aşağıda diğer başlıklar altında bahsedilen birçok avantajı beraberinde getirmektedir.

Bağlantı Şekli ve Montaj Kolaylığı (“Tak ve Isıt” Sistemi):

Paket sistemini oluşturan tüm cihaz ve donanımların birbirleri arasındaki gerekli bağlantıları ve kurulumları ürün oluşturulurken tamamlanır. Böylece paket sistemi, işletmeye ulaştığı anda dış bağlantıları hızlı bir şekilde tamamlanıp, kolayca montajı yapılarak çalışmaya alınabilecek bir yapıya sahip olur. Tüm bunların bir sonucu olarak, TERMOBOX-Paket Tip Kullanım Sıcak Suyu Sistemi’nin kullanımı ile işletme içersinde montaj-bağlantı işlerine ayrılması gerekecek olan zaman ve iş gücünden tasarruf edilir.

Saatlik ve Günlük Kullanımlara Göre Sistem Tasarımı:

Paket tip kullanım sıcak suyu sisteminde, sistemin tüm elektronik bağlantı(termometre ve manometre gibi duyar elemanlar, pompa, vb.) ve otomasyonu aynı montajı gibi tek bir noktadan yapılıp bir otomasyon paneli üzerinde toplanmaktadır, bu da sistemin yönetimini kolaylaştırmaktadır.

Otomasyon paneli sayesinde, TERMOBOX-Paket Tip Kullanım Sıcak Suyu Sisteminin saatlik ve günlük kullanımlara uygun olarak cevap verecek şekilde otomasyonu yapılabiliyor. Örnek olarak otomasyon paneli, akümülasyon tankını şarj ederek tank içerisindeki maksimum hacimdeki suyun 60 oC’de depolanmasını sağlamanın yanı sıra gün içerisinde kullanımın en düşük olduğu saatlerde ( gece 2-3 saatleri arası) sistemdeki suyun sıcaklığını 70-80 oC’lere çıkartarak sirküle etmesini sağlayacak şekilde tasarımlanabilmektedir. Bu sayede borularda durgun suda üreyecek olan lejyonella bakterisinin yaşam sıcaklığının üzerine çıkılarak, buralarda üremesi önlenmiş olur.

Sistem İhtiyaçlarına Hassas Bir Şekilde Cevap Verme:

Paket sisteminin yapılan otomasyonu ile sistemin değişken ihtiyaçlara hassas bir şekilde cevap vermesi sağlanır. Üretilen tüm kapasitelerde, eşanjör boyutu değiştirilmeden basınç kayıpları ile oynanabilir ve sistemin optimizasyonu rahatlıkla yapılabilir.

Rahat Bakım ve Temizlik:

Paket tip kullanım sıcak suyu sistemi, bakım ve temizliği yapılabilen bir üründür. Bakım yapılarak kireçlenme gibi ısı transfer yüzeyini kaplayan maddelerden temizlendiğinden sürekli olarak ilk gün ki performansına geri dönebilmektedir. Ayrıca ısı değiştiricide korozyon ile delinen bir eşanjör plakası cüzi bir masraf ile rahatlıkla değiştirilerek sistem çalışmasına sorunsuz devam edebilir.

Paket tip kullanım sıcak suyu sistemine alternatif olan, boyler gibi depo ile ısı değiştiricinin bir arada olduğu sistemlerde ise bakım yapmak mümkün değildir ve bu sebeple oluşan tortu-kireçlenme gibi sebeplerden dolayı ısıl verimi giderek düşer ve işletme maliyetleri hızla artar. Serpantinin korozyon sebebiyle delinmesi sonucunda da, bakım yapmak mümkün olmadığından kullanıcı tüm sistemi atmak zorunda kalınır.

Paket sisteminin tasarımı yapılırken sistem elemanları, belli aralıklarla yapılacak olan bakım ve temizlik işlemlerinin rahatlıkla gerçekleştirilebileceği bir düzende konumlandırılırlar. Bu sayede teknik servis işlemleri sırasında montaj ve bağlantılardan kaynaklanan bir sıkıntı karşılaşılmaz.

Bunlara ek olarak sistemin çalışma mantığı ve tasarımı hacim içersinde döngüye katılmayan ve durgun su kuşaklarının oluşmasını engelleyecek şekilde oluşturulmuştur. Böylece durgun bölgelerdeki tortu çökelmesi veya organik yapı oluşumu etkin bir şekilde engellenmiş olur.

İhtiyaca Göre Isı Transfer Kapasitesi Artırımı:

Sistemin ısı değiştiricisi olan plakalı eşanjöre, ihtiyaç duyulduğu her anda plaka eklenip/çıkartılarak ısı transfer kapasitesi değiştirilebilir. Böylece sistemin sıcak su üretme kapasitesi ile rahatlıkla oynanabilir.

Teklif Formu

Kişisel bilgileriniz gizlilik kuralları gereği 3. kişilerle paylaşılamaz. Aşağıdaki alanları lütfen eksiksiz olarak doldurunuz.