Pompalı Genleşme Sistemleri

Isıtma ve soğutma sistemlerinde oluşan genleşmelerin absorbe edilerek tesisat basıncını sabit tutmak için geliştirilen teknolojik bir cihazdır. Tesisat suyun ısıtılması anında genleşen miktarı kontrollü şekilde tankta biriktirerek ısıtma esnasında oluşabilecek basınç yükselmelerini giderir. Genleşme sistemi suyun soğutulması anında büzüşen tesisat suyunun eksik kalan miktarını pompalı genleşme sistemi içerisinde bulunan pompa yardımıyla tekrar tesisata gönderilmesini sağlar ve bu sayede tesisat basıncının düşmesi engeller. Sistemin amacı, ısıtma ve soğutma tesisatlarında ayarlanan basıncı sabit tutmaktır.

Tanpera Pompalı genleşme Sistemi 3 ana aksamdan oluşur;

  • Kumanda ve Kontrol Ünitesi
  • Hidrolik Ünite
  • Genleşme Tankı

KONTROLLÜ İŞLETME
Tesisat üzerindeki basınç ve kayıp kaçak su değerlerinin yüksek hassasiyetle ölçerek sabit bir basınçta kontrüllü bir işletme sağlar.

YERDEN TASARRUF
Tanpera Pompalı Genleşme Sistemi klasik tip membranlı genleşme tanklarına göre ortalama beş kat daha yüksek genleşme kabiliyetine sahip olması sebebi ile çok daha küçük bir alan kaplar.

UZUN ÖMÜRLÜ İŞLETME
Programlanabilir hava alma modu ile tesisat içerisindeki çözünmüş havanın etkili bir şekilde tahliye edilmesini sağlar.

ARIZA BİLGİSİ
Geniş LCD ekran ve hata bildirim sistemiyle arıza nedeni kolayca tespit edilip, müdahele edilmeyi kolaylaştırır. Ayrıca cihaz dahilindeki yüksek hassasiyetli debimetre ile şebekeden çekilen su miktarı ölçülerek, fazla su tüketiminde kayıp kaçak olması durumunda arıza bilgisi verilir.

ELEKTRİK KESİLMESİNE KARŞI KORUMA
Sistem dahilinde bulunan yedek güç ünitesi ile elektrik kesilmesinde tesisat güvende tutulur.

BİNA OTOMASYON SİSTEMİ İLE HABERLEŞME
Gelişmiş elektronik haberleşme protokolü ile bina otomasyon sistemine izlenebilir bilgileri ve arıza bilgilerini bina otomasyon sistemine aktarır. Farklı haberleşme protokollerine uyum sağlanabilir.

 

Teklif Formu

Kişisel bilgileriniz gizlilik kuralları gereği 3. kişilerle paylaşılamaz. Aşağıdaki alanları lütfen eksiksiz olarak doldurunuz.