Vakum Degazörü

Isıtma, Soğutma ve Endüstriyel proses tesisatlarında su içerisindeki tesisata zarar verebilecek çözünmüş gazların vakum altında gaz ayrıştırma prensibi ile tesisattan uzaklaştırılmasını sağlayan  paket tip teknolojik bir cihazdır. Tesisat suyuna difüzyon ile çözülen hava boru ve bağlantı parçalarında korozyona yol açmakta, enerji verimliliğini ve tesisat sağlığını önemli ölçüde düşürmekte birçok hareketli parçada arızalara yol açmaktadır. Isıtma veya Soğutma sisteminden alınan su miktarı özel tasarlanmış tüp içerisine transfer edilir. Tüp içerisinde istenmeyen gazlar içeren akışkan kullanılan vakum yeteneği olan Santrifüj Pompa ile negatif basınçlara indirilerek, kaynama noktasına getirilir, vakum altında kaynayan su içerisinden gazlar ayrıştırılarak tüpün üst tarafına çıkar. Ayrıştırılmış gazlar tüp üstünde Kullanılan özel tip purjör yardımıyla atmosfere tahliye edilir. Belirli periyotlarda gazdan ayrıştırma prosesi tekrarlanır.

TANPERA Vakum Degazörü ile tesisat içerisindeki çözünmüş hava su içerisinden
ayrıştırılmakta, korozyon oluşumu engellenmekte ve tesisat sağlığı en üst
noktada tutulmaktadır. Tanpera Vakum Degazör Sistemleri 2 farklı model olarak
üretilmektedir.

TVD-S (TVD-Standart) Serisi Vakum Degazörü;
Tesisat suyundaki çözünmüş gazları ayrıştırmaktadır. Gerekli görüldüğünde veya belirli zaman periyotlarında kontrol ünitesi üzerinden çalışma aralıkları programlanabilmektedir. 

TVD-P (TVD-Profesyonel) Serisi Vakum Degazörü;
TANPERA Ar-Ge Merkezi tarafından yazılımı geliştirilmiş ve özel olarak tasarlanmış elektronik kontrol sistemi ile sistemin durumu, yönetimi ve izlenmesi sağlanmaktadır. Yüksek çözünürlüklü dokunmatik 7” LCD ekranı  ile kullanıcıya kolay kullanım imkanı sunmaktadır. LCD arayüz ile 4 çalışma modu sunulmakta olup, çalışma basıncı ve diğer parametreler ayarlanabilmektedir. Yerleşik otomatik su takviye sistemi ile tesisattaki eksilen su miktarını çözünmüş gazlardan ayırarak tamamlamaktadır. İsteğe göre bina otomasyon sistemine uygun çıkış sinyalleri verebilmektedir.

Teklif Formu

Kişisel bilgileriniz gizlilik kuralları gereği 3. kişilerle paylaşılamaz. Aşağıdaki alanları lütfen eksiksiz olarak doldurunuz.