Pompalı Genleşme Sistemleri

Isıtma ve soğutma sistemlerinde oluşan genleşmelerin absorbe edilerek tesisat basıncını sabit tutmak için geliştirilen teknolojik bir cihazdır. Tesisat suyun ısıtılması anında genleşen miktarı kontrollü şekilde tankta biriktirerek ısıtma esnasında oluşabilecek basınç yükselmelerini giderir. Genleşme sistemi suyun soğutulması anında büzüşen tesisat suyunun eksik kalan miktarını pompalı genleşme sistemi içerisinde bulunan pompa yardımıyla tekrar tesisata gönderilmesini sağlar ve bu sayede tesisat basıncının düşmesi engeller. Sistemin amacı, ısıtma ve soğutma tesisatlarında ayarlanan basıncı sabit tutmaktır.

Tanpera Pompalı genleşme Sistemi 3 ana aksamdan oluşur;

  • Kumanda ve Kontrol Ünitesi
  • Hidrolik Ünite
  • Genleşme Tankı

KONTROLLÜ İŞLETME
Tesisat üzerindeki basınç ve kayıp kaçak su değerlerinin yüksek hassasiyetle ölçerek sabit bir basınçta kontrüllü bir işletme sağlar.

YERDEN TASARRUF
Tanpera Pompalı Genleşme Sistemi klasik tip membranlı genleşme tanklarına göre ortalama beş kat daha yüksek genleşme kabiliyetine sahip olması sebebi ile çok daha küçük bir alan kaplar.

UZUN ÖMÜRLÜ İŞLETME
Programlanabilir hava alma modu ile tesisat içerisindeki çözünmüş havanın etkili bir şekilde tahliye edilmesini sağlar.

ARIZA BİLGİSİ
Geniş LCD ekran ve hata bildirim sistemiyle arıza nedeni kolayca tespit edilip, müdahele edilmeyi kolaylaştırır. Ayrıca cihaz dahilindeki yüksek hassasiyetli debimetre ile şebekeden çekilen su miktarı ölçülerek, fazla su tüketiminde kayıp kaçak olması durumunda arıza bilgisi verilir.

ELEKTRİK KESİLMESİNE KARŞI KORUMA
Sistem dahilinde bulunan yedek güç ünitesi ile elektrik kesilmesinde tesisat güvende tutulur.

BİNA OTOMASYON SİSTEMİ İLE HABERLEŞME
Gelişmiş elektronik haberleşme protokolü ile bina otomasyon sistemine izlenebilir bilgileri ve arıza bilgilerini bina otomasyon sistemine aktarır. Farklı haberleşme protokollerine uyum sağlanabilir.

 

Tüm bina ve endüstriyel uygulamalarda sıcaklık değişiminden dolayı değişen su hacmini dengelemek için ısıtma ve soğutma sistemlerinde kullanılır.

KONTROLLÜ ÇALIŞMA
Tesisat üzerindeki basınç ve kayıp kaçak değerlerini yüksek hassasiyetle ölçerek sabit basınçta kontrollü bir çalışma sağlar.

ALAN TASARRUFU
Tanpera Pompa Kontrollü Basınçlandırma Sistemi, geleneksel tip membranlı genleşme tanklarından ortalama beş kat daha fazla genleşme kapasitesine sahip olduğundan daha küçük bir alanı kapsar.

UZUN SÜRE ÇALIŞMA
Programlanabilir hava tahliye modu ile tesiste çözünmüş havanın verimli bir şekilde tahliyesini sağlar.

ARIZA BİLGİLERİ
Geniş LCD ekran ve hata bildirim sistemi, kusurun nedenini belirlemeyi ve sorunu çözmeyi kolaylaştırır. Ayrıca cihaz içerisinde bulunan yüksek hassasiyetli debimetre ile şebekeden alınan su miktarı ölçülerek fazla su tüketiminde kaçak kayıp olması durumunda arıza bilgisi verilmektedir.

GÜÇ KESMESİNE KARŞI KORUMA
Sistemdeki yedek güç ünitesi ile elektrik kesintisi durumunda santral güvende tutulur.

BİNA OTOMASYON SİSTEMİ İLE İLETİŞİM
İzlenebilir bilgileri ve arıza bilgilerini, gelişmiş bir elektronik iletişim protokolü ile bina otomasyon sistemine iletir. Farklı iletişim protokollerine uygunluk sağlanabilir.

test