Bina Altı Isı İstasyonu

Bölgesel ısıtma sistemlerinde, büyük yerleşke, kampüs ve tesislerde ana dağıtım hattından gelen yüksek sıcaklıklı ısıtma suyunun enerjisini kullanarak, binalarda ısıtma ve kullanım suyu hazırlanmasını sağlayan paket sistemlerdir.

 

TANPERA Termobox.. Serisi Bina Altı Isı İstasyonları, çalışma sistematiği gereği ana dağıtım hattından gelen suyu bina içi ısıtma hattı ile karıştırılmayacak şekilde dizayn edilmiştir. Contalı Tip Plakalı Isı Değiştiricileri ile her kapasiteye uygun şekilde tasarlanabilmektedir. Kolaylıkla bakım ve servis olanağı sunulabilmektedir. Bir çok tesisat ürününü (pompa, purjör, emniyet ventili, genleşme tankı, vana, armatür vb.) yerleşik olarak bulunduran bu paket sistem kompakt yapısı ile oldukça az yer kaplamaktadır. Yüksek hassasiyetli sensörleri ile sıcaklıkları hassas bir şekilde ölçmekte ve termal konforu üz düzeye çıkarmaktadır.

TANPERA Ar-Ge Merkezi tarafından bölgesel ısıtma sistemlerinde bina altı ısı istasyonları için yazılımı geliştirilmiş özel olarak tasarlanmış ve otomasyon paneli sayesinde işletme değerlerini bina otomasyon merkezine RS485(MODBUS,) RS232 (MBUS) protokölleri ile gönderebilen teknolojik bir cihazdır. 3 farklı çalışma modu ve programlanabilir çalışma süreleri ile talebe uygun olarak ısıtma sağlamaktadır.

 

İçerdiği ısı eğrisi (heat curve) özelliği ile dış hava sıcaklığına bağlı olarak tüketim sıcaklıklarını otomatik bir şekilde ayarlamaktadır. Özel elektrik aktüarlü basınçtan bağımsız balans vanaları ile elektrik kesintisi ve arızalarında merkezi ısıtma sistemi hatlarını hızlı bir şekilde kapatarak istenmeyen yüksek sıcaklık ve basınçlara karşı koruma sağlamaktadır. MID sertifikalı kalorimetre ve su sayaçları ile tüketim değerlerini ölçmektedir.