Lehimli (Kaynaklı) Eşanjör

Tanpera lehimli tip plakalı ısı değiştirici / eşanjör , preste hassasiyetle şekillendirilmiş ve her bir sonraki plaka 180° döndürülüp bir paket oluşturacak şekilde birleştirilmiş, belirli sayıda ince ve aside dayanıklı plakadan oluşmaktadır.

Lehimli (Kaynaklı) Eşanjör Özellikleri

Lehimli eşanjörde plaka paketi, sabit bir şekilde sızdırmazlığı sağlanmış bir ısı değiştirici / eşanjör oluşturacak şekilde, her iki tarafına birer son plaka ile ön tarafına bağlantı ağızları da eklenerek, çok yüksek sıcaklıkta vakum altında lehimlenmektedir. Sonuç, son derece yüksek ısı iletim kapasitesine sahip, sağlam yapılı ve az yer kaplayan bir eşanjör dür. Bu yüksek ısı iletim kapasitesi, türbülanslı bir akış sağlayacak şekilde tasarlanmış ana plaka deseni sayesinde elde edilmektedir.

Lehimli (Kaynaklı) Eşanjör Avantajları

Lehimli eşanjörler, Düşük Maliyet İnce plaka malzemesi ve düşük üretim maliyetleri ile birlikte yüksek teknik verimlilik sayesinde, Tanpera lehimli tip plakalı ısı değiştiricilerin / eşanjörlerin satış fiyatları son derece rekabetçi bir düzeyde tutulabilmektedir.

Yüksek Sıcaklık ve Basınç Geleneksel contalı tip plakalı ısı değiştiricilerin / eşanjörlerin aksine lehimli tip plakalı ısı değiştiricide kauçuk conta bulunmaz ve bu sayede -180°C’den +200°C’ye kadar sıcaklıklarda devamlı olarak çalışabilir. Çalışma basıncı 30 bar’a kadar çıkabilir. Düşük Akışkan Hacmi Lehimli tip plakalı ısı değiştiricinin yüksek verimliliği sayesinde ısı değiştirici içindeki akışkan miktarları, örneğin boru-gömlek tipi ısı değiştiricilere nazaran çok düşük düzeyde kalır ve bu sayede soğutkan hacmi de en aza inmiş olur.

Kendi Kendini Temizleme Plakalar üzerindeki yüksek türbülanslı akış sayesinde ısı değiştiricinin tıkanmasını önlenir ya da bu süreç çok yavaşlatılır. Küçültülmüş Boyutlar Boru-gömlek tipi bir ısı değiştiriciye nazaran Tanpera lehimli tip plakalı ısı değiştiricinin kapladığı hacim ve ağırlık %80’e kadar varan oranlarda daha azdır.

Uygulamalar Tanpera lehimli tip plakalı ısı değiştiriciler kirli olmayan akışkanların ısıtılmasında ve soğutulmasında kullanılabilirler. Bunun yanı sıra, Tanpera lehimli tip plakalı ısı eşanjörleri evaporatör ve kondenser olarak da kullanılmaya uygundur.

Teklif Formu

Kişisel bilgileriniz gizlilik kuralları gereği 3. kişilerle paylaşılamaz. Aşağıdaki alanları lütfen eksiksiz olarak doldurunuz.