Tek Sabit Serpantli Boyler

Kullanım sıcak suyunun ısıtılması ve depolanmasını aynı yapı içinde çözen kompakt tasarımı sayesinde kolayca yerleştirilip monte edilebilen; kazan, güneş, ısı pompası ve elektrik gibi farklı birincil enerji kaynaklarının, aynı anda birden fazlasının kullanımına olanak sağlaması sayesinde de tasarımcıya ve yatırımcıya geniş kullanım olanakları sunabilen bir üründür.

Kullanıcı ihtiyaçlarına göre çeşitli hacimlerde ve serpantin kapasitesine sahip olarak üretilmektedir.

100 litreden 3000 litreye kadar depolama kapasitesi ile çeşitli boyutlarda kullanımına sunulmaktadır.

Kazan, ısı pompası, solar enerji gibi primer (ısıtıcı) ısı kaynaklarından gelen ısıtıcı akışkan, boyler içerisinde bulunan spiral serpantinler içerisinden geçerken, şebeke suyu tank içerisinde ve serpantinin dış yüzeyinden geçmektedir. Bu sayede primer (ısıtıcı) devre akışkanın enerjisi ile iki akışkan birbirine karışmadan şebeke suyunun hızla ısıtılarak kullanım sıcak suyu üretilmesi ve tank içerisinde depolaması sağlanır. 

Kullanım sıcak suyunun hazırlanması için uygun nitelikteki malzemelerden ve gerekli hacimlerde üretilen boyler tankları, iç yüzeyi DIN 4753-3 standardına uygun olarak çift kat cam emaye (Glasslined) ile kaplanarak mükemmel bir korozyon dayanımı sağlamaktadır. 

TANPERA Sabit Serpantinli Emaye Boyler; site, apartman, müstakil konut, AVM ve yaşam merkezi, turizm ve konaklama tesisi, hastane, askeri tesis, yurt, sosyal donatı ve tesis, spor tesisi, fabrika ve kısacası sıcak suya ihtiyaç duyan her yerde kullanım ve proses suyunun hızla ısıtılıp depolanması amacı ile kullanıcılarına mükemmel çözümler sunar.