Tek Değiştirilebilir Serpantinli Boyler

Kullanıcı ihtiyaçlarına göre çeşitli hacimlerde ve serpantin kapasitesine sahip olarak üretilmektedir.

 

100 litreden 5000 litreye kadar depolama kapasitesi ile çeşitli boyutlarda müşterilerimizin kullanımına sunulmaktadır.

Kazan, ısı pompası, solar enerji gibi primer (ısıtıcı) ısı kaynaklarından gelen ısıtıcı akışkan, boyler içerisinde bulunan spiral serpantinler içerisinden geçerken, şebeke suyu tank içeri-sinde ve serpantinin dış yüzeyinden geçmektedir. Bu sayede primer (ısıtıcı) devre akışka-nın enerjisi ile iki akışkan birbirine karışmadan şebeke suyunun hızla ısıtılarak kullanım sıcak suyu üretilmesi ve tank içerisinde depolanması sağlanır.

 

Boyler içerisinde gövde üzerinde bulunan flanşa takılan gerekli ısı transfer kapasitesine sahip boru tip serpantin ile (Exchanger Type) ile ısı transferi gerçekleşmektedir. Gerekli durumlarda bu boru tip serpantin çıkartılıp temizlenebilir ve değiştirilebilir. Ayrıca, gövde üzerindeki bu menhol vasıtası ile gerektiğinde tank içerisine ulaşma olanağı sağlanmış olur. Değiştirilebilir serpantin boruları kullanıcı isteği ve uygulamanın özelliklerine uygun olarak paslanmaz çelik veya bakır malzemeden imal edilebilmektedir.

 

Paslanmaz Tank & Paslanmaz Serpantin Uygulamasında; Kullanım sıcak suyunun hazırlan-ması ve çeşitli proses uygulamaları için komple Paslanmaz Çelik malzemeden üretilen boy-ler tankları mükemmel bir korozyon dayanımı ve hijyenik bir kullanım olanağı sunmakta-dır.

 

Emaye Kaplı Tank & Paslanmaz Serpantin Uygulamasında; Kullanım sıcak suyunun hazırlan-ması için

değiştirilebilir serpantin borularının paslanmaz çelik veya bakır malzemeden imal edile-bilmesinin yanı sıra uygun nitelikteki malzemelerden ve gerekli hacimlerde üretilen boyler tankları, iç yüzeyi DIN 4753-3 standardına uygun olarak çift kat cam emaye (Glasslined) ile kaplanarak mükemmel bir korozyon dayanımı ve hijyenik bir kullanım olanağı sunmaktadır.